Początek wiosny – sezon budowlany czas start!

Nastała wiosna, a co za tym idzie sezon budowlany rozkręca się na dobre. Materiały budowlane o tej porze roku są bardzo gorącym towarem. Postanowiliśmy rozpocząć dla Państwa cykl tekstów informacyjnych na temat materiałów budowlanych.

Bloczki gazobetonowe, pustaki ceramiczne, stropy, docieplenia, systemy kominowe, a nawet zaprawy klejowe. Postaramy się dla państwa zagłębić w szczegóły wszystkich potrzebnych  materiałów do budowy domu.

Bloczki betonowe są podstawą solidnego domu. To na nich opiera się konstrukcja która przez lata ma być świadkiem wielu rodzinnych historii. Dom to milczący świadek wielkich radości, jak i chwil smutków. To w tych ścianach rozwijamy swoje pasje, wychowujemy dzieci, a po ciężkich chwilach szukamy odprężenia. W murach domu zapiszemy całą historię naszego życia.

Wszystkim nam więc powinno zależyć, by ściany z których wznosimy dom były mocne oraz jednoczeście ciepłe. Beton komórkowy z którego budujemy dom powinien spełniać wszystko czego potrzebujemy. Całkowicie subiektywnie musimy określić czy zależy nam w głównej mierze na wytrzymałości bloczka, czy raczej na współczynniku przenikalności ciepła, od której zależy to czy ściany są ciepłe. Gazobeton który używamy do budowy wymarzonego domu powinien być wyposażony w system pióro wpust. Dzięki temu wyeliminujemy powstawanie tak zwanych mostków termicznych na spoinach pionowych. Ponadto bloczki z gazobetonu, które posiadają pióro wpust nie wymagają stosowania zaprawy klejowej na spoinach pionowych. Dzięki czemu oczędzamy na kleju nawet 40 groszy na bloczku!

Gazobeton, suporex, beton komórkowy, pustak, bloczek, suporeks terminów określających materiały budowalne jest całe mnóstwo. Podobnie jak technik budowlanych. Dołożymy wszelkich starań, by śledzący nasze wpisy wiedzieli czym są współczynniki przenikalności cieplnej. Czym różni się bloczek gazobetonowy 24, od bloczka z gazobetonu 40. Jakie wybierać bloczki komórkowe na ściany działowe. Podpowiemy na co zwracać uwagę, czy wybieraniu stryropianu. Opiszemy szczegółowo systemy kominowe. A także wiele, wiele aspektów budowy domu.

Odkrywamy przed Państwem tajniki sztuki budowlanej! Zapraszamy do cyklicznej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *