blog-termobet

Buduj przestrzeń z betonu komórkowego.

Beton komórkowy to materiał o największym nagromadzeniu zalet. Przy optymalnej wytrzymałości zachowuje niskie współczynniki przenikalności cieplnej, pozwalając na budowę ciepłych i trwałych ścian. Współczesne bloczki niczym nie przypominają tych z końca lat 30, który był początkiem masowego zastosowania w budownictwie autoklawizowanego betonu komórkowego. Technologia TMLB, łączenia na cienką spoinę zaprawy oraz system pióro-wpust to wielkie zalety tego materiału. Na dodatek beton komórkowy jest produkowany z naturalnych surowców i wydziela znikome promieniowanie naturalne.

Dziś chcemy się skupić na innej – często pomijanej – właściwości jaką jest bezproblemowa obróbka bloczków z betonu komórkowego.

Z bloczków gazobetonowych można budować nie tylko ściany, ale i …meble. Tak, beton komórkowy ze względu na swoje właściwości pozwala na docinanie i frezowanie materiału. Bloczki u części producentów zaczynają się od 5 cm grubości, co jeszcze bardziej ułatwia proces aranżacji przestrzeni.

Co dalej?

Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Możemy stawiać ścianki w niekonwencjonalnych układach, różnorodne łuki, regały na książki, szafki itp. W prosty sposób stworzymy piękną obudowę wanny czy umywalki, a także ukryjemy instalacje wodno-kanalizacyjne.skosy

Nie ma na rynku materiału, który miałby podobny poziom elastyczności zastosowania. Jeśli budujesz dom, a Sam nie masz zbyt wielu pomysłów na aranżacje wnętrz, pamiętaj o wyborze odpowiedniego, kreatywnego projektanta, który pomoże ci by wnętrze domu służyło jak najlepiej  całej rodzinie.

Jedna myśl na temat “Buduj przestrzeń z betonu komórkowego.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.