PERFEKCYJNA zaprawa murarska.

kleib c14 perfekcyjnaJakie cechy powinna posiadać dobra zaprawa murarska? Co powinno decydować o jej wyborze do zastosowania na Twojej budowie? Te pytania zadaje sobie wielu budowlańców. Szczególnie w kontekście dynamicznego rozwoju technologicznego połączonego z mnogością oferty różnych producentów na rynku.

W pierwszej kolejności zaprawa murarska powinna być wygodna, ekonomiczna i trwała w zastosowaniu. Na to składa się wiele czynników takich jak doskonała przyczepność i elastyczność, a także możliwość stosowania cienkiej spoiny przy zachowaniu trwałości konstrukcji jak przy tradycyjnej zaprawie. Uniwersalność zastosowania zarówno w przypadku murów zbrojonych jak i nie zbrojonych. Oczywiście zaprawa murarska musi być obowiązkowo wodoodporna i mrozoodporna. To są cechy stanowiące o wartości produktu.

Na przeciw tym oczekiwaniom dystrybutor materiałów budowlanych PROTEKTOR wprowadza do swojej oferty produkt spełniający wszystkie cechy idealnej zaprawy. Takim produktem jest zaprawa murarska Kleib C14 i jej odmiana Kleib C14B.

Pochodząca z Brześcia Kujawskiego firma KLEiB powstała ponad 10 lat temu i początkowo trzon jej produkcji stanowiły tradycyjne zaprawy murarskie. W roku 2009 powstał nowoczesny zakład produkcyjny, w którym jakość szła w parze z wielkością produkcji. Zaprawa murarska KLEiB stała się jednym z głównych produktów z kompletnej gamy dostosowanej do wymogów rynku w Polsce. Dziś Firma KLEiB sprzedaje ponad 2 mln opakowań swoich produktów rocznie. Zaprawa murarska KLEiB to wierzchołek góry produktów, która jest ciągle powiększana m.in. o tynki do systemów ociepleń BSO, kleje do płytek, gresu i marmuru oraz farby zewnętrzne i wewnętrzne.

Dystrybutor materiałów budowlanych PROTEKTOR znany jest ze szczególnego nacisku na jakość produktów w ofercie. Tę dbałość wyraża właśnie ogromną popularność jaką wśród naszych klientów zyskała zaprawa murarska KLEiB C14. Zaprawa murarska KLEiB C14 to mieszanka spoiwa cementowego, kruszyw i środków modyfikujących. Charakteryzuje się bardzo dobrą urabialnością i plastycznością. Zaprawa ta przeznaczona jest do wznoszenia murów konstrukcyjnych i niekonstrukcyjnych opartych o beton komórkowy, cegły i pustaki ceramiczne bądź silikaty wapienno-piaskowe. Zaprawa murarska KLEiB pozwala na łączenie elementów cienkimi spoinami, o grubości od 1 mm – zapobiegający tym samym powstawaniu mostków termicznych. W zastosowaniu bardzo ważne jest by maksymalna grubość spoiny nie przekraczała 5 mm. Zaprawa może być używana również do wyrównywania oraz szpachlowania powierzchni zarówno wewnątrz i na zewnątrz budynku. Zaprawa murarska KLEiB C14 zgodna jest z normą z PN-EN 998-2: 2012 oraz Certyfikat Zakładowy Kontroli Produkcji Wyrób posiada Atest Higieniczny.

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży pod numerem (+48) 570 008 455

 

Wymagania techniczne

Wytrzymałość na ściskanie

Klasa M10 (≥ 10 N/mm²)

Wytrzymałość początkowa na ścinanie

0,30 N/mm²

Zawartość chlorków

0,03% Cl

Reakcja na ogień

klasa A1

Absorpcja wody

0,4 kg/m²min 0,5

Współczynnik przepuszczania pary wodnej

μ 5/20

Współczynnik przewodzenia ciepła

0,47 W/mK (λ10, dry)

Czas korekty

7 minut

Frakcja kruszywa

1,0 mm

Trwałość

Zaprawa mrozoodporna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.