Dobra współpraca – Ytong / PROTEKTOR

ytong protektor blog

Dystrybutor materiałów budowlanych Protektor i Xella International GmbH produkujący beton komórkowy Ytong, ściśle współpracują w celu dostarczenia na polski rynek najlepszej jakości produktów gazobetonowych. Krajowy rynek materiałów budowlanych w ostatnich latach dynamicznie się zmienia i coraz więcej osób planujących budowę domu, stawia na wysokiej jakości materiały o wysokich właściwościach termoizolacyjnych. Gonitwa za niskimi cenami ustępuje słusznemu przeświadczeniu o tym, że niemal wszystko w domu można wymienić poza ścianami, a więc nie ma sensu na nich oszczędzać.

Nasz partner produkujący beton komórkowy Ytong Polska działa na naszym rynku od 1995 roku, ale sama technologia ma znacznie głębsze korzenie. Na długo zanim dystrybutor materiałów budowlanych Protektor zaczął oferować beton komórkowy Ytong – w latach dwudziestych XX w. szwedzki architekt i inżynier Johan Axel Eriksson w za pomocą autoklawu eksperymentował z mieszkankami łupków palonych, cementu i sproszkowanego aluminium. Eksperymenty te motywował potrzebą zastąpienia drewna w budownictwie, w związku kryzysem energetycznym po I wojnie światowej. Autoklawizowany gazobeton produkowany z piasku, wapna, wody, niewielkich ilości cementu i anhydrytu z dodatkiem pasty aluminiowej, wchodzącej w reakcję z wodorotlenkiem wapniowym i powodującej wydzielanie się wodoru, który uchodząc z masy spulchnia ją i umożliwia powstawanie porów, został przez niego opatentowany w 1924 roku. W roku 1929 z sukcesem Eriksson wprowadził do produkcji pierwsze bloczki z betonu komórkowego sprzedawane wtedy jako „gazobeton utwardzany”. W 1940 roku gazobeton Erikssona ze względu na rosnącą ilość podróbek został zastrzeżony znakiem handlowym YTONG. Samo słowo Ytong to skrót od szwedzkiego „Yxhults ånghärdade gasbetong” (zn. wzmacniany gazobeton z Yxhult) i był zarazem pierwszym zarejestrowanym materiałem budowlanym na świecie. Obecnie istnieje w Europie 23 zakłady produkcyjne – cztery z nich ulokowane są w Polsce w miejscowościach Sieradz, Piła, Ostrołęka i Milicz. Rocznie beton komórkowy Ytong to około 4,4 mln metrów sześciennych materiałów budowlanych.

Beton komórkowy Ytong był przez wiele lat doskonalony w procesie produkcji by dojść do perfekcji, która cieszy się coraz większą popularnością na naszym rynku materiałów budowlanych – który ma coraz większe zapotrzebowanie na produkty z górnej półki.

Dystrybutor materiałów budowlanych Protektor oferuje beton komórkowy Ytong w pierwszej jakości. To wiarygodny partner oferujący ekologiczne, energooszczędne i innowacyjne rozwiązania. System Ytong pozwala wznosić budynki na bazie wysokiej jakości materiałów, kompleksowo i bez kompromisów. Beton komórkowy Ytong to lider rynku, który gwarantuje komfort, nie tylko w czasie użytkowania budynku, lecz również podczas jego wznoszenia, dzięki systemowym rozwiązaniom oraz portfolio usług dostosowanym do indywidualnych potrzeb. Beton komórkowy Ytong i dystrybutor materiałów budowlanych Protektor to współpraca oparta na długotrwałej relacji partnerskiej, której owoce doceniają klienci z całej Polski.

Jedna myśl na temat “Dobra współpraca – Ytong / PROTEKTOR”

  1. O ytongu słyszałem dużo wcześniej. Naczytałem się dużo dobrego o materiale. Ani trochę nie żałuję, że zdecydowałem się na budowę tymi pustakami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.