Ceramika HELUZ

Ceramika HeluzZ okazji włączenia do oferty dystrybutor materiałów budowlanych PROTEKTOR, produktów z linii pustaków ceramicznych Heluz, postanowiliśmy przybliżyć Państwu sylwetkę tego czeskiego producenta. Pełna, oryginalna nazwa to „HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.”. HELUZ jest marką z ponad 100 letnią tradycją i obecnie jest największym czeskim producentem materiału ceglanego.

Gama produktów HELUZ obejmuje kompleksowy system ceglany (ściany konstrukcyjne, pustak ceramiczny Heluz, ściany wewnętrzne, stropy, nadproża, kominy ceglane, paski okładzinowe) do budowy domów do stanu surowego.

Historia HELUZ sięga 1876 roku kiedy to Jan Řehoř w Dolnym Bukovsku wybudował tu piec żarowy i otworzył pierwszą odkrywkę surowca ceglarskiego. Po kilku latach całą pracę ręcznie wykonywało 20 osób. Glinę pracownicy kopali kilofem, po nawilżeniu wodą deptali ją bosymi nogami i ręcznie ubijali w drewnianych formach. Sformowane pełne cegły suszono prądem powietrza w przestrzennych szopach. Ale dopiero syn założyciela, František zmodernizował zakład budując czternastokomorowy piec kołowy z kominem liczącym 36 metrów wysokości. Cegielnia w Dolnym Bukovsku w 1950 r. została znacjonalizowana a potomkowie właścicieli odzyskali ją dopiero w 1992 r. i powierzyli powierzyli swojemu zięciowi Vladimírowi Heluzowi, który odpowiada za dzisiejszy kształt przedsiębiorstwa. Firma ma więcej zakładów produkcyjnych w Hevlínie i Libochovicach, ale siedziba do dziś znajduje się w Bukovsku Dolnym.

Dziś produkuje szeroką gamę ekologicznych bloczków z cegły ceramicznej, które są wykorzystywane przy budowie różnych budynków, ale również kominów. Pustak ceramiczny Heluz nie jest jedyną linią produktów tej czerskiej marki. Heluz wybudował również pokazowy dom pasywny z najnowszej generacji bloczków ceramicznych w celach pomiarowych i pokazowych. Jako Protektor dystrybutor materiałów budowlanych jesteśmy dumni, że mamy w ofercie pustak ceramiczny Heluz.

Kalendarium:
1998 – rozpoczęto produkcję bloki z cegły SUPERTHERM P + R
2001 ­- w Libochovicach uruchomiono nowy zakład do produkcji ceramicznych paneli sufitowych
2003 ­- rozpoczęła produkcję cegły termicznych bloków SUPERTHERM STI
2005 ­- oddano do użytku dwa nowe piece tunelowe (w Hevlín i Libochovice)
2006 -­ rozpoczęcie produkcji cegły bloki SUPERTHERM SB
2007 ­- opracowanie ceramicznych systemów kominowych
2009 ­- w nowo otwartym zakładzie w Hevlín rozpoczęto produkcję nowej serii pustaków HELUZ Family dla niskoenergetycznych i pasywnych.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży:
+48 570 000 617
+48 570 008 455
info@protektor-polska.pl

Jedna myśl na temat “Ceramika HELUZ”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *