Kacper Szczepański zwycięża

Kacper Szczepański zwycięża!!

W Święto Wojska Polskiego rozegrane zostały już po raz kolejny zawody z cyklu Woda Bydgoska. Mimo że impreza organizowana była dopiero po raz trzeci ilość uczestników mogła powalić na kolana. Do trzech konkurencji zgłosiło się ponad pół tysiąca zawodników! Chętni mogli spróbować swoich sił na jednym z trzech dystansów 650 metrów, 1600 metrów, oraz królewskim dystansie 2800. Areną tego widowiska była bydgoska Brda, a wyspa młyńska stała się prawdziwym wodnym miasteczkiem!

Nas najbardziej raduje sukces Kacpra Szczepańskiego, bardzo utalentowanego sportowca z którym współpracujemy! Kacper wygrał wyścig na 1600m we wspaniałym stylu. Konkurencję miał ogromną, ponieważ do tego wyścigu zgłosiło się aż 150 zawodników. Kacper pokonał dystans ponad 1,5 kilometra w czasie 20:10:25! Za swoimi plecami zostawił wielu bardziej utytułowanych pływaków. Drugiego na mecie Michała Macnera wyprzedził o niemal 20 sekund!

Warunki na trasie były bardzo trudne. Większość zawodników narzekało co ciekawe nie na stosunkowo niską temperaturę, lecz głównie na silny nurt rzeki. Tylko najlepsi, w tym nasz Kacper Szczepański poradzili sobie z warunkami i ujarzmili bydgoską rzekę!

To kolejny krok w karierze Kacpra, który ma na swoim koncie wiele sukcesów w pływaniu na otwartych wodach, jak także w pływaniu na tradycyjnym basenie olimpijskim. Liczymy że wspólnie będziemy jeszcze nie raz przeżywać chwile radości i sportowego triumfu!